Na tej stronie internetowej wykorzystywane są ciasteczka (ang. „cookies”), niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania strony, a także przeznaczone dla celów statystycznych i marketingowych. Więcej informacji.
Kontakt telefoniczny:
+370 678 72444

Nowości

2017-05-02

Otwórz podwoje swojego domu dla naturalnych i świeżych kolorów natury pochodzących z nowej kolekcji rolet rzymskich!

Paleta naturalnych kolorów, kropla motywów florystycznych oraz odrobina nowoczesności. W taki sposób można określić nowe tkaniny, które uzupełniły bogatą kolekcję tkanin do rolet rzymskich DOMUS LUMINA.

Nowa kolekcja napełni każde pomieszczenie nastrojem spokoju, elegancji oraz ziemskiej harmonii. Znajdziesz w niej tkaniny belgijskie, niemieckie, hiszpańskie, tureckie oraz wykonane przez innych niezawodnych producentów. Jest ona bogata w odcienie wszystkich kolorów oraz we wszystkie wzory świata. Pomimo że w kolekcji przeważają delikatne, pastelowe kolory - o znudzeniu tu nie może być i mowy! Zróżnicowane projekty, wzory geometryczne oraz letnie kwiaty będą zdobiły Twoje okna przez cały rok.

Nasi klienci, którzy dokonali już oceny oraz polubili zalety rolet rzymskich, ucieszą się jeszcze bardziej! W nowej kolekcji znajdziesz tkaniny ognioodporne, które nadają się do prania oraz chemicznego czyszczenia, stąd ich konserwacja nie stworzy żadnych problemów.

Niniejsza kolekcja na pewno zdobędzie sympatię miłośników przyrody. W skład większości tkanin wchodzi nawet 6% naturalnego lnu oraz 9% bawełny. Są to szczególnie delikatne i lekkie tkaniny, które doskonale dopasujesz do każdego wystroju wnętrza.

Dobra wiadomość również dla tych, którzy lubią precyzję oraz dążą do dopasowania każdego szczegółu wystroju wnętrza - większość tkanin do rolet rzymskich z nowej kolekcji nadaje się do uszycia narzut na łóżko, obrusów oraz firanek. Stąd tkaniny z nowej kolekcji umożliwią zaopatrzenie wystroju wnętrza w miłe akcenty poprzez wykorzystanie tych samych lub zróżnicowanych, dopasowanych lub kontrastujących się względem siebie tkanin!

Należy zwrócić uwagę na to, że do rolet rzymskich, firanek, narzut na łóżko, poduszek lub innych elementów dekoracyjnych odpowiednio dobrane tkaniny mogą uwydatniać, ożywiać wystrój wnętrza, nadawać Twojej przestrzeni szczególnej wystawności. Od wybranej tkaniny zależy również uszycie niniejszych akcesoriów, ich projektowanie - niektóre zachowują lekkość, inne przeciwnie - obciążają pokój, nadają mu surowości. Aby wybrać najlepszą opcję, należy nie tylko dopasowywać różne kolory, style, ale również faktury tkanin, dokonać wyboru najbardziej odpowiedniego modelu. Nasz fachowy zespół zawsze jest przygotowany do udzielenia pomocy w tych kwestiach!

Ozdób swoje okna wyrobami, które stworzą wyjątkowe ciepło i harmonię w Twoim domu oraz biurze! Nową kolekcję szukaj w salonach DOMUS LUMINA lub zaproś konsultanta do swojego domu.


2017-02-06

Nowość w asortymencie rolet - tkanina BO4035 o wyjątkowych właściwościach technologicznych BLACK OUT!

Szukasz wyjątkowych rozwiązań projektowych, rano wolisz dłużej pospać, chcesz mocno zaciemnić pomieszczenie - sięgnij po nową tkaninę BO4035 o wyjątkowych właściwościach technologicznych Black Out! Rolety wykonane z niniejszej tkaniny całkowicie nie przepuszczają światła słonecznego oraz w pełni zaciemniają pokój. Zasłony okienne wykonane z niniejszej tkaniny szczególnie nadają się do sypialni, ponieważ w nocy chronią przed światłem latarni ulicznych, zaś rano nie zakłócają drzemki nawet przy wyraźnym słońcu. Doskonale nadają się do sali posiedzeń, sali konferencyjnych, studium oraz przestrzeni, w których są używane projektory oraz należy zaciemnić pomieszczenie.

Nowa tkanina BO4035 zachwyci nowymi zaletami:

 • szczególnie szeroka tkanina (310 cm), doskonale nadająca się do zasłaniania dużych okien oraz okien witrynowych;
 • podczas testowania na wysokości 5 m - tkanina nie opada w fałdy, pozostaje równa;
 • jest w czarnym kolorze z obu stron;
 • tkanina niepalna, klasy ogniowej B1;
 • bezpieczna dla szczególnie wrażliwego środowiska, posiada certyfikat Oeko-tex;
 • nadaje się do wilgotnego pomieszczenia, może być czyszczona zwilżoną gąbką;
 • nadaje się do środowiska pracy wyposażonego w monitory;
 • tkanina posiada certyfikat EN ISO 105-B02 - jest szczególnie odporna na zużycie i odbarwienie;
 • bardziej trwała i grubsza niż inne tkaniny Black Out.

Mieszkaj wygodnie i stylowo!


2017-01-15

DLA ZASŁON OKIENNYCH DOMINUJĄCYCH W TRENDACH 2017 ROKU I NIE TYLKO!

Niniejszy rok obiecuje duże zmiany w wystroju wnętrza. Jeżeli zamierzasz odnowić zasłony okienne lub nabyć nowe - zapraszamy do poznania najnowszych tendencji zasłon okiennych. Uwzględniając światowe tendencje w przemyśle włókienniczym oraz wystrojach wnętrza Domus Lumina doradza w kwestiach stworzenia modnego domu oraz odsłania zasłony, które ,,będą na fali" w 2017 roku!
 
Przez cały rok będą dominowały odcienie ciemnej zieleni. Rolety, plisy lub pionowe w niniejszym kolorze mogą być akcentem Twojego wystroju wnętrza lub stworzyć atmosferę skandynawskiego stylu, który dotychczas pozostaje na topie.
 
Dla tych, którzy pragną wyjątkowości, zalecamy żarzące się barwy zasłon okiennych. Są to jaskrawe kolory metalu lub kolory metaliczne, kolory nieoszlifowanego kwarcu i opalu, które ożywią wystrój wnętrza z aluzją do przestrzeni, nieba, kosmosu! Do tego celu doskonale będą się nadawały powracające trendy aluminiowych żaluzji poziomych nowego dizajnu. Tymczasem błękit morski w 2017 roku będzie niczym nową barwą czerni, zaś sypialnie zostaną zdominowane przez intensywne, romantyczne barwy, na przykład, rubinową, malinową lub karmelową - co szczególnie podkreśla wystrojom wnętrza poświęcony portal internetowy USA houzz.com. Dla tych, co pragną stworzyć w domu oazę spokoju, zalecamy barwę bieli, porcelany, wielbłąda, zgaszonego różu, szarawą, kości i bieli mleka - to są kolory symbolizujące autentyczność i naturalność. Drewno oraz żaluzje drewniane są najbardziej naturalne oraz wszystko to będzie w trendzie!
 
Projektanci wnętrz czerpią natchnienie z przyrody, otoczenia, najbardziej znanych domów mody, stąd w tym roku nadal pozostają w trendzie motywy roślin i kwiatów, których szczególnie dużo jest w kolekcjach tkanin do rolet i żaluzji plisowanych Domus Lumina. Szczególnego ożywienia wystrojom wnętrza dodadzą rolety rzymskie oraz firanki, które będą doskonale dopasowane do sofy wykonanej w jednym kolorze lub innych neutralnych elementów wystroju wnętrza.
 
Wzory geometryczne, nietypowe formy, zwykłe linie - jeszcze jedna tendencja tego roku w wystroju wnętrza. Zapewniamy, że na wyborze rolet, zasłon panelowych i firanek o wzorach z bogatych kolekcji Domus Lumina naprawdę nie stracisz!
 
W wystrojach wnętrza w 2017 roku z większą siłą będą dominowały motyle! Motylek usiada nie tylko na zasłonach okiennych w pokoju dziecięcym. Staje się on symbolem elegancji i optymizmu. Najdoskonalszym przykładem tego są wzory autorstwa projektantki Agnė Kuzmickaitė!
 
Do trendu powraca tendencja podziału przestrzeni na poszczególne strefy, do czego doskonale będą się nadawały stylowe panel track lub przegrody ze szkła Domus Lumina. W taki sposób jest zapewniana prywatność, jednocześnie zachowując przytulność, lekkość, możliwość obcowania będąc niczym w jednej przestrzeni.
 
Akcesoria - jedna z podstawowych tendencji sezonu. Stąd wykorzystaj szczególną usługę Domus Lumina oraz dopasuj poduszki dekoracyjne, narzuty na łóżko, obrusy lub inne wyroby włókiennicze do zasłon okiennych. Doskonałe uczucie zapewnia dopasowanie zasłon okiennych do elementów dekoracyjnych znajdujących się w tej samej przestrzeni, nie mówiąc już o wystawności i maksymalnym komforcie zapewnianym przez sterowanie zasłon okiennych poprzez naciśnięcie zaledwie jednego przycisku. Automatyzowane zasłony okienne - stają się naszą codziennością oraz pozostaną w trendzie na zawsze!
 
Nie bój się dopasowywać na pierwszy rzut oka niepasujące do siebie wzory lub różny tekstury i faktury. Tydzień Mody w Mediolanie i Paryżu określił niniejszą tendencję jako jedną z najbardziej jaskrawych w 2017 roku. Na przykład, poduszki wykonaj z tkaniny wykonanej z kilku różnych tekstur i wzorów jednocześnie sięgając po rolety w całkowicie neutralnym kolorze kości słoniowej. Lub odwrotnie - sięgnij po rolety 3D, które stworzą iluzję optyczną w przestrzeni, z kolei, ściany pozostaw w kolorze neutralnym. Druk cyfrowy staje się coraz bardziej popularny, zaś nasza Drukarnia Dizajnu jest przeznaczona właśnie dla tych, którzy szukają nietradycyjnych sposobów dekorowania swoich okien!
 
Pragniesz wyjątkowego, unikalnego, modnego domu - zostań projektantem swoich przestrzeni. Najlepsze rozwiązania najczęściej przychodzą niepodziewanie, gdy dajemy upust swoim fantazjom!
 

2017-01-06

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NAS na targach Heimtextil 2017!

,,Domus Lumina" zaprasza na międzynarodowe targi technicznych wyrobów włókienniczych HEIMTEXTIL, które odbędą się już po raz 45-ty w dniach 10 - 13 stycznia w Pałacu Targów Messe we Frankfurcie, Niemczech!

Jest to miejsce, w którym jakość wyrobów podlega szczególnym wymogom, każdy może znaleźć rozwiązanie dla swojego domu, środowiska pracy lub po prostu zaczerpnąć pomysłów oraz wzbogacić swój rozwinięty gust oraz wyjątkowe poczucie stylu!

„Domus Lumina" na targach przedstawi wszystkie wyroby, które posiada w swoim asortymencie w jednym miejscu oraz tendencje w wykonaniu zasłon okiennych w 2017 roku. Szczególnie atrakcyjne koncepcje dla Twoich okien, najbardziej wystawne linie naszych wyrobów, najnowsze kolekcje tkanin roletowych, żaluzji plisowanych, rolet rzymskich, najbardziej modne motywy zdobnicze, maksymalny komfort zapewniająca automatyka do zasłon okiennych, ekstrawagancja - to tylko część, jaką my, drodzy klienci, zaprezentujemy.

Numer naszego stosika 5.1 D20. Uprzejmie zapraszamy do odwiedzenia nas!

2016-10-28

JAKO JEDYNI NA LITWIE STWORZYLIŚMY KOLEKCJĘ ROLET DZIEŃ NOC PRINT LINE!

Twoje pragnienia oraz wysublimowany gust zachęcają nas do tworzenia, rozwoju oraz nieustannego poszukiwania nietypowych rozwiązań. Dzięki Tobie rośnie nasza firma oraz tworzone przez nią kolekcje!

Z rozgłosem ogłaszamy - DOMUS LUMINA jako jedyna na Litwie stworzyła unikalną kolekcję DZIEŃ NOC PRINT LINE wyróżniającą się wyjątkowym dizajnem oraz nietypowymi wzorami. Podczas tworzenia niniejszej kolekcji dążyliśmy do stworzenia sztuki do życia. Nowa kolekcja rolet DZIEŃ NOC jest przeznaczona dla osób stęsknionych za powiewem nowych wiatrów oraz zapewnia więcej możliwości do stworzenia domu swoich marzeń!

Tkaniny niniejszej kolekcji wyróżniają się dotąd niespotykanymi wzorami i kolorami. Na pasmach tkanin DZIEŃ NOC zostają zamieszczone uwiecznione przez projektantkę Agnė Kuzmickaitė motywy porozrzucanych zabawek i rysunków, różnorodne dzieła graficzne, myszki oraz serduszka dla naszych maluszków, szczególnie lekkie pióro oraz inne niepowtarzalne wzory sprawiające, że rolety DZIEŃ NOC stają się bardziej stylowe!

Nowa kolekcja DZIEŃ NOC PRINT LINE pozwali Tobie na dokonanie wyboru oraz dopasowanie najbardziej niespodziewanych kombinacji dizajnu. Rolety niniejszej kolekcji łatwo roztopią się w dowolnym wystroju wnętrza: klasycznym, nowoczesnym, minimalistycznym lub zestawieniu kilku różnych stylów. W szerokiej nowej kolekcji na pewno znajdziesz elementy dekoracyjne dla okien w pokoju gościnnym, sypialni, kuchni, łazience, pokoju dziecięcym oraz pomieszczeniu o innym przeznaczeniu. Rolety o wyjątkowym dizajnie DZIEŃ NOC są akcentem wnętrza w dowolnej przestrzeni!

Jesteśmy dumni z tego, że jako jedynie na Litwie wykonujemy niniejsze wspaniałe rolety DZIEŃ NOC PRINT LINE, których wykonanie wymaga precyzji, szczególnej dokładności, rzetelności. Innowacyjne technologie używane prze DOMUS LUMINA do produkcji sprawiają, że zasłony okienne stają się unikalnym dziełem sztuki.

Ujrzyj wszystkich możliwych kolorów życia z kolekcji DZIEŃ NOC PRINT LINE! Żywa, barwna i oryginalna KOLEKCJA DZIEŃ NOC PRINT LINE napełni Twój dom światłem oraz sprawi, że stanie się on przytulny nawet w zimnym sezonie, zaś oryginalne wzory rolet doskonale będą nadawały się do różnego wystroju wnętrza tworząc nowoczesny i wyjątkowy charakter.

2016-10-21

Zakład drukarski dizajnu – jeszcze więcej możliwości dla wyjątkowo stylowych okien!

Celem Domus Lumina jest zadowolenie każdego klienta. Swój asortyment tworzymy w sposób umożliwiający Ci odnalezienie tego, co sprawi, że Twój dom stanie się stylową, harmonijną oazą, bowiem najistotniejszym jest zadowolenie z każdego zakątka domu, znajdujących się w nim jakościowych przedmiotów, niezawodnie wykonujących swoje funkcje. Zachęcamy do dokonania wyboru z tysiąca nowych, dobranych przez nas wzorów przeznaczonych do zasłon okiennych w dowolnych przestrzeniach domowych.

Jeżeli pragniesz udekorować swoje okna WŁASNYM ZDJĘCIEM LUB RYSUNKIEM - wyślij do nas swój jakościowy obraz, my ze swojej strony zadbamy, aby cieszyło Cię każdego dnia!

Od dzisiaj nie będziesz musiał dokonywać wyboru pomiędzy pięknem a funkcją tkaniny. Po prostu:

 • Wybierz preferowany wzór lub zdjęcie - zadbaj o dobrą jakość obrazu.
 • Uwzględniając przestrzeń swojego pokoju oraz preferowaną funkcję roletów wybierz tkaninę, na którą zostanie przeniesiony wzór, tkaniny standardowe, Black Out (całkowicie nieprzepuszczające promieni słonecznych oraz zaciemniające pomieszczenie) oraz Dzień i Noc - są przystosowane zarówno do łazienki, sypialni lub pokoju gościnnego.
 • Złóż zamówienie specjalistom DOMUS LUMINA oraz ciesz się z wyjątkowej ozdoby swoich okien!

Zalety techniczne wyrobów ZAKŁADU DRUKARSKIEGO:

 • Doskonała jakość obrazu - ostry, nierozpływający się kontrast; 6 używanych kolorów, jakość obrazu wynosi 1200 dpi
 • 6 głowic drukujących zaopatrzonych w 12,672 dysz zapewniających trwałą i niezawodną jakość druku, optymizator szybko utwierdza pigmentację farby na tkaninie;
 • Krótki okres produkcji; nie musisz czekać na wyschnięcie druku - tkanina wychodzi ze sprzętu sucha, wykończona, przygotowana do użytku;
 • Wyroby są odporne na porysowanie, gwarancja jakości - druki laminowane - objęte 5 letnią, nielaminowane - 3 letnią;
 • Tusz drukarek trzeciego pokolenia wyróżnia się najlepszymi właściwościami: jest ogniotrwały, nie zawiera niklu;
 • Zintegrowany spektrofometr umożliwia automatyczną kalibrację, kolory są równomierne na całej powierzchni wydruku.

Dekorując swój dom, będziesz przekonany nie tylko w jego jakości oraz doskonałym wyglądzie, lecz również otrzymasz bezpieczny, jakościowy, długotrwały produkt - tkaniny roletów są objęte certyfikatami jakości GREENGUARD GOLD oraz ECOLOGO, zapewniającymi bezpieczeństwo tkanin w użytku nawet w pomieszczeniach szczególnie wrażliwych na jakość - przedszkolach, szkołach, placówkach medycznych, nie powodują żadnego zagrożenia dla otoczenia.

2016-10-05

NIEMIECKA JAKOŚĆ / NOWOCZESNE MECHANIZMY / SZCZEGÓLNIE ŁATWE STEROWANIE


 
DOMUS LUMINA dołączyła do fachowych rozwiązań związanych z realizacją projektu biurowca „Quadrum" , który nie tak dawno otworzył swoje podwoje. Na zasłonięcie okien szczególnie stylowego w Wilnie oraz położonego na prawym brzegu Wilii najnowocześniejszego i najpotężniejszego biurowca nasz zespół zaoferował rolety wykonane przy użyciu nowoczesnych technologii. Wyroby zostały wykonane uwzględniając zapotrzebowania klienta - niemiecką jakość, nowoczesne i precyzyjne mechanizmy, szczególnie łatwe sterowanie.
 
 • W biurowcu - po zakończeniu realizacji projektu zasłonimy ponad 1650 okien, czyli 11 000 m².
 • Większość zasłon okiennych na życzenie klienta stanowią rolety wykonane z tkaniny będącej jedną z najnowocześniejszych i najbardziej ograniczających przenikanie promieni słonecznych na rynku, tj. tkaniny ,,Screen". Wyjątkowość niniejszej tkaniny polega na tym, że poprzez rozproszenie promieni słonecznych nie zaciemnia ona pomieszczenia oraz stwarza przyjazne dla oka człowieka otoczenie. Tkanina jest prześwitująca, co stanowi jej zaletę, ponieważ umożliwia obserwowanie obrazu na zewnątrz ze środka pomieszczenia, stąd jest doskonałym rozwiązaniem dla pomieszczeń biurowych. Zamawiający sięgnął po tkaninę „Screen" z 3 proc. przepuszczalnością światła w celu zapewnienia większej efektywności na górnych piętrach budynku. 
 • W pomieszczeniach (pokoje narad, sale konferencyjne), w których będą używane projektory, dlatego istnieje potrzeba w sposób maksymalny zaciemnić pomieszczenie - dobrano rolety wykonane z tkaniny „Black Out". Niniejsza tkanina całkowicie zatrzymuje promienie słoneczne oraz zaciemnia pomieszczenie.
 • Zastosowano wyprodukowane w Niemczech niezawodne systemy mechanizmów do rolet PRESTIGE-44 i PRESTIGE-65 charakteryzujące się szczególnie dobrymi właściwościami użytkowymi. Elementy wykonane z tworzywa sztucznego są wyjątkowo odporne na zmiany temperatury i ścieranie, co zapewnia wytrzymałość wyrobów. 
 • W mechanizmie sterowania dodatkowo zamontowana sprężyna zapewnia szczególnie łatwe sterowanie zasłonami okiennymi. Poprzez pociągnięcie łańcuszka rolety o powierzchni nawet do 9 m² będą łatwo podnoszone.
 • Metalowy łańcuszek dobrany jako element dekoracyjny zapewnia pomieszczeniom biurowym wystawną elegancję oraz jest doskonale dopasowany do nowoczesnego wystroju wnętrza. Wygląd tego typu łańcuszka nie ulegnie zmianie nawet po upływie wielu lat.
„Quadrum" jest pierwszym biurowcem na Litwie, który został zaprojektowany i zbudowany na podstawie międzynarodowego standardu wytrzymałości budynków BREEAM (ang. Building Research Establishment Environmental Assessment Method). Cieszymy się, że możemy dołączyć do realizacji projektu biurowca poprzez dobranie stylowych, jakościowych i funkcjonalnych zasłon okiennych!
2016-10-03

Krzyk mody dizajnu okien!

Celem Domus Lumina jest zadowolenie każdego klienta. Swój asortyment tworzymy w sposób umożliwiający odnalezienie tego, co sprawi, że Twój dom stanie się stylową, harmonijną oazą, bowiem najistotniejszym jest zadowolenie z każdego zakątka domu, znajdujących się w nim jakościowych przedmiotów, niezawodnie wykonujących swoje funkcje.

Przedstawiamy doskonałą nowość - wzory rolet autorstwa projektantki Agnė Kuzmickaitė! Pomimo że moda wpływa na podaż wzorów oraz dizajnu, jednakże osobisty gust oraz doskonała jakość wyrobów jest niemniej istotna. Projektantka Agnė Kuzmickaitė wyłącznie dla nas, Domus Lumina, stworzyła doskonałe adaptacje swoich wzorów dla TWOICH okien. Z kolei, my ze swojej strony zadbaliśmy o zapewnienie możliwości połączenia wspaniałych wzorów z funkcjonalnymi tkaninami Domus Lumina. Wybrany wzór będziesz mógł przenieść na dowolną wybraną tkaninę do rolet: standardową, Black Out (całkowicie nieprzepuszczającą promieni słonecznych oraz zaciemniającą pomieszczenie) oraz Dzień i Noc - przystosowaną zarówno do łazienki, sypialni lub pokoju gościnnego. Wyłącznie u nas będziesz mógł nabyć rolety o niepowtarzalnych wzorach, po czym Twoje okna będą wyjątkowe!

Od dzisiaj nie będziesz musiał dokonywać wyboru pomiędzy pięknem a funkcją tkaniny. Po prostu:

 • Wybierz preferowany wzór;
 • Uwzględniając przestrzeń swojego pokoju oraz preferowaną funkcję rolet wybierz tkaninę, na którą zostanie przeniesiony wzór;
 • Złóż zamówienie specjalistom Domus Lumina;
 • Ciesz się wyjątkową ozdobą swoich okien!

Dekorując swój dom, będziesz przekonany nie tylko w jego jakości oraz doskonałym wyglądzie, lecz również otrzymasz bezpieczny, jakościowy, długotrwały produkt - tkaniny rolet są objęte certyfikatami jakości GREENGUARD GOLD oraz ECOLOGO, zapewniającymi bezpieczeństwo tkanin w użytku nawet w pomieszczeniach szczególnie wrażliwych na jakość - przedszkolach, szkołach, placówkach medycznych, nie powodują żadnego zagrożenia dla otoczenia.

2016-08-31

Paleta kolorów ogłoszona przez ,,Pantone” na sezon jesień/zima 2016 dodaje SPOKOJU, MOCY i OPTYMIZMU!


 
Światowym autorytetem kolorów jest instytut kolorów „Pantone", założony w USA oraz dwa razy do roku ogłaszający najbardziej modne kolory roku, nareszcie przedstawił wyjątkową paletę kolorów na sezon jesień/zima 2016.

Kolory w wystroju wnętrza zarówno jak w świecie mody zajmują szczególne miejsce. Pomimo, że czasami nam się wydaje, iż nie może być już niczego, co zaskoczyłoby nasz wysublimowany gust czymś nowym lub wyjątkowym - pojawia się orzeźwienie dla ciała i duszy.

SPOKÓJ, MOC I OPTYMIZM
- niniejszymi uczuciami darzy paleta kolorów ogłoszonych przez „Pantone", które stały się podstawowymi źródłami natchnienia przedstawicieli instytutu kolorów przy doborze kolorów na przyszły sezon. Właśnie ich szczególnie brakuje w naszym chaotycznym, napiętym, przepełnionym stresem oraz pośpiechem otoczeniu. Stąd poprzez tworzenie wystroju wnętrza oraz zdobienie swojego domu przy użyciu palety najbardziej modnych kolorów na sezon jesień/zima 2016 utworzysz oazę spokoju.

W palecie kolorów na sezon jesień/zima 2016 ogłoszonej przez „Pantone" nadal króluje niebieski kolor, który symbolizuje stałość, zaś w wystroju wnętrza powiewa ciepłem, spokojem i łagodnością. Niebieski kolor (Riverside) - chłodny i uspakajający, mocny i stabilny, nadaje subtelnego ożywienia i wyrafinowania, wygląda ciekawie, jednocześnie jest stały i klasyczny. Tymczasem kolor (Airy Blue) kojarzy się z lekkością i wolnością, spokojem i światłem oraz jest najbardziej zbliżony do koloru błękitu nieba ,,Serenity". Zasłony okienne w kolorze błękitu będą doskonale pasowały do białych, szarych lub ciemno niebieskich szczegółów wystroju wnętrza oraz sprawią, że Twój pokój stanie się wyjątkowy, a także bezpretensjonalnie roztopi się w wystrojach wnętrza o ciemniejszym kolorycie. Tkaniny wykonane w niniejszym kolorze szczególnie zaleca się używać nie tylko do pokoi dziewczęcych lub chłopięcych, lecz również do zasłon okiennych w strefie pokoju gościnnego oraz sypialni.

Szary kolor (Sharkskin) dodaje stabilności. Brunatne odcienie (Warm Taupe) lub (Potter's Clay) zapewnią poczucie spokoju oraz pozwolą spokojnie się wyspać. Niniejsze kolory - to zapewniona i stabilna, ziemska i niezawodna, wieczna klasyka. W asortymencie DOMUS LUMINA znajdziesz wiele produktów wykonanych w niniejszych kolorach, które na pewno dopasujesz do swojego stylowego wystroju wnętrza, szczególnie doskonale będą się nadawały do minimalistycznego wystroju wnętrza. Niniejsze kolory są również popularne wśród innych wyrobów włókienniczych domowych - tapicerki meblowej, dywanów, a nawet wśród akcentów dekoracyjnych, stąd na pewno znajdziesz tkaninę nadającą się do Twojego domu oraz dopasujesz ją do istniejących w nim szczegółów lub przestrzeni.

A co z jesienią bez różowego i czerwonego koloru, które przypominają nam opadające z drzew liście w kolorze brunatnym! Czerwone odcienie (Aurora Red) czy (Dusty Cedar) - powiewają ciepłem i zaufaniem, nadają wystrojowi poczucie wystawności, a jednocześnie dodają optymizmu oraz energii do działania, tworzenia, poruszania się.

W szerokim asortymencie DOMUS LUMINA na pewno znajdziesz fiolet (Bodacious) szczególnie modny w niniejszym sezonie. Jest to kolor wyraźny i nietypowy, uniwersalny, sprawiający, że akcenty mody stają się podstawowymi elementami. A także kolor żółty musztardowy (Spicy Mustard), wyróżniający się bardziej ostrym żółtym odcieniem w stosunku do wcześniej spotykanych żółtych kolorów. Niniejsze kolory nadadzą Twojemu pomieszczeniu świeżości, pikantności i egzotyki. Wreszcie najbardziej lubiany przez wszystkich oraz wciąż jeszcze lato przypominający zielony kolor (Lush Meadow) - soczysty, wyraźny, sofistyczny, odważny i wyróżniający się.
 
Wraz z niniejszymi wspaniałymi oraz niepowtarzalnymi kolorami zapraszamy do powitania jesieni powiewającej ciepłem, mocą i optymizmem!

Twórzmy ciepło w Twoim domu RAZEM.

2016-07-26

Nowość w asortymencie żaluzji ochronnych!


 
Mamy zaszczyt przedstawić Państwu nowość w asortymencie żaluzji ochronnych! Są to nowe klasyczne żaluzje ochronne Classic o profilu 77 mm, który jest długotrwały, lekki, jednakże szczególnie bezpieczny i odporny na działanie czynników zewnętrznych, wykonany z aluminium wysokiej jakości.

Ze względu na swoje właściwości techniczne żaluzje ochronne Classic o profilu 77 mm są używane do okien, drzwi oraz szczególnie często - do bram garażowych. Mogą być montowane zarówno podczas wykonywania robót budowlanych, jak również do nisz już wzniesionego budynku. Używane w formie bram garażowych żaluzje ochronne zajmują niedużo miejsca, ponieważ zsuwa ją się w zwartą skrzynię. Ponadto mogą być używane nie tylko na zewnątrz, lecz również w środku jako zabezpieczenie wejść lub magazynów przed włamywaczami. Zalety nowych żaluzji ochronnych Classic o profilu 77 mm:

 • Profil aluminiowy jest ekologicznie bezpieczny, pianka poliuretanowa wypełniająca nie zawiera freonu oraz innych szkodliwych substancji, zaś farba nie zawiera kadmu;
 • Wysokość profilu - 77 mm, grubość - 19 mm;
 • Szczególna forma oraz grubość przekroju profilu nadaje płaszczyźnie bramy rolowanej szczególnie doskonałe właściwości odpornościowe na wpływ czynników mechanicznych;
 • Ekstrudowane prowadnice wyposażone w uszczelki wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, stalowy wał;
 • Doskonale dostosowywane do pasywnego domu - oszczędzają energię wykorzystywaną do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczenia;
 • Możliwość nabycia wyrobów z otworami wentylacyjnymi, oknem, wzmocnionym system przeciw wiatrowym, hamulcem inercyjnym;
 • Sterowanie - napęd elektryczny sterowany za pomocą przełącznika lub pilota zdalnego sterowania.
 Domus Lumina dba o Państwa bezpieczeństwo!
2016-06-10

NOWE ŻALUZJE PLISY ORAZ PIONOWE PRESTIGE

NIC TAK DOBRZE NIE PRZEKONUJE JAK SUKCES!

Jest to motto świadczące o mocy, jaka cechuje firmę, jej potencjale wzrostu oraz rozwoju. Podstawową przyczyną oraz siłą wzrostu są zadowoleni klienci oraz bezkompromisowy wysiłek mający na celu przedstawienie najlepszego produktu. Jesteśmy dumni z wyjątkowej możliwości zaoferowania do nabycia w całym regionie nadbałtyckim żaluzji pionowych oraz plisy linii PRESTIGE - jedynie DOMUS LUMINA darzy zaufaniem produkcję wyrobów przy użyciu udoskonalonych oraz na całym świecie docenianych urządzeń niemieckiego producenta BENTHIN, za pomocą których wykonamy bardziej jakościowe, funkcjonalne oraz doskonałego dizajnu żaluzje PRESTIGE. Zalety niniejszej linii stanowi:

 • Niemiecka precyzja, najnowocześniejsze technologie, komponenty najwyższej jakości oraz sprzęt pochodzący od jednego producenta, pozwalające na wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych wyrobów dopasowanych do indywidualnych potrzeb równie tak samo jakościowo i prosto jak w przypadku wyrobów standardowych;
 • Innowacyjny sprzęt - zmienna prędkość cięcia tkanin w celu osiągnięcia najbardziej dokładnych wymiarów oraz dokonania laminowania tkanin, zmienna szerokość przekroju dla tkanin plisowanych osiągana przy użyciu noża w formie trapezu, obustronne powietrzem chłodzone wiercenie tkanin;
 • Urządzenia BENTHIN oraz wyroby wykonywane przy ich użyciu posiadają certyfikat potwierdzający zgodność niniejszych wyrobów z wymaganiami normy bezpieczeństwa i jakości EN 9001:2000, CE, EMC, EN 13120:2009;
 • System jest wykonany z ekstrudowanych (odlewanych) profili aluminiowych wyróżniających się szczególnie dobrymi właściwościami trwałości i odporności oraz z części plastikowych wysokiej jakości odpornych na zmiany temperatury oraz ścieranie;
 • Szczególne dodatki do żaluzji sterowanych łańcuszkiem lub sznurkiem w celu zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa - jest mocowany uchwyt uniemożliwiający utworzenie się pętli, zaś sznurek w przypadku masy przekraczającej 6 kg urywa się w celu uniknięcia utkwienia dziecka w pętli; sznurek jest mocowany na wysokości co najmniej 150 cm od podłoża.

Po dokonaniu wyboru żaluzji pionowych oraz plisowanych otrzymasz doskonałą syntezę kreatywności, dizajnu oraz produkcji! Wyroby należące do niniejszej linii stanowią urządzenia, komponenty oraz technologie pochodzące z tych samych, najbardziej niezawodnych rąk.

2016-04-19

Nowa moskitiera plisowana na komary SLIM!

 
Mówi się - jeżeli uważasz, że MAŁY nie może mieć DUŻEGO wpływu, spróbuj się wyspać z komarem. My, z kolei, mówimy - nabądź u nas kompaktową moskitierę plisowaną „SLIM", aby nie spać z komarami! Przedstawiamy nowego członka rodziny moskitiery plisowanej na komary „Domus Lumina" uzupełniającego asortyment moskitiery plisowanej „Standard" oraz „Lux".
 
Nowa moskitiera „SLIM" zachwyca nas całym swoim bukietem zalet:
 • WYJĄTKOWO cienka - szerokość profilu zaledwie 18 mm! Jest najbardziej kompaktową moskitierą w całym asortymencie; idealnie nadaje się do małych okien oraz doskonale zasłania duże okna lub drzwi tarasowe: jej maksymalne wymiary wynoszą 190x260 cm.
 • Trwała i niezawodna ze względu na to, że jest wykonana ze składników najwyższej jakości, moskitiera „SLIM" będzie STABILNA w miejscu zawieszenia oraz będzie niezawodnie pełniła swoją funkcję.
 • Szczególnie szczelnie się zamyka ze względu na magnesy obecne w profilu. Możliwe sterowanie przy otwieraniu w lewo lub prawo.
 • Łatwo montowalna, 2 MOŻLIWOŚCI montowania: mocowanie zarówno poprzez przykręcenie do ramy okiennej, jak również montowanie za pomocą taśmy mocującej, która się przykleja do ramy okiennej, zaś moskitiera pozostaje na miejscu nawet w przypadku częstego otwierania, co pozwala na znaczne skrócenie czasu montowania oraz chroni ramę okienną przed uszkodzeniem.

Nowa moskitiera „SLIM" potwierdzona świadectwem jakości CE jest łatwa do czyszczenia - wystarczy wymyć ją wodą z mydłem, po czym - spłukać. Dostosujesz moskitierę „SLIM" do swoich okien poprzez sięgnięcie po system ramki w kolorze brązowym, antracytowym lub białym.

2016-04-14

Technologie oraz odnawialne zasoby naturalne – już dla okien Twojego domu!


 
Dzisiaj szczególnie istotnym czynnikiem jest sięganie po produkty bezpieczne, dbające o zdrowie, przyrodę i zasoby energetyczne, oraz ich używanie. Zależy nam na rozsądnych rozwiązaniach pozwalających na zaoszczędzenie czasu i środków oraz sprawiających, że kłopoty bytowe staną się przyjemnością.
 
Specjaliści „Domus Lumina" codziennie pracują nad tym, aby klienci mogli się cieszyć każdym dotykiem do swoich okien, zaś synteza przyjemności, piękna oraz wygody była łatwo realizowana.
Jeżeli postanowiłeś nabyć oraz zastąpić zasłony swoich okien bardziej wygodnymi, funkcjonalnymi oraz zautomatyzowanymi rozwiązaniami, „Domus Lumina" proponuje do nabycia wyroby zaopatrzone w silniki zasilane baterią - to są systemy klasycznych rolet, żaluzje poziome aluminiowe, żaluzje plisowane!
Po niniejszy wariant możesz sięgnąć bez inwestowania dodatkowego czasu oraz środków na podłączenie elektryczności do okien, ponieważ zasłonami możesz sterować bez wykonania podłączenia do sieci elektrycznej. Ładowane baterie są oszczędne oraz działają szczególnie długo.
 
Dla zapewnienia wygody - jeszcze jedna szczególnie atrakcyjna innowacja: sterowanie automatyczne żaluzjami plisowanymi przy użyciu baterii słonecznych! Jest wygodne zwłaszcza dla okien dachowych!
Gwarancje wyjątkowej jakości oraz trwałości zapewnia producent automatyki „Somfy" - ekspert wyjątkowych rozwiązań w zakresie sterowania automatycznego produktami.
2016-04-12

MOSKITERIA ANTYELERGICZNA NA OWADY I PYŁKI DO ZAPEWNIENIA SPOKOJNYCH WIECZORÓW!


 
Budząca się przyroda każdą wiosnę cieszy nas swoim ciepłem, jaskrawymi kolorami oraz powrotem do życia, jednakże często radość niektórych z nas przytłumia uczulenie na pyłki oraz ukąszenia owadów.
Aby móc cieszyć się każdym ciepłym wieczorem, uniknąć cieknącego nosa, zażywania antyalergicznych leków oraz stosowania sprayów na owady, zasłoń swoje okna moskiterią na owady i alergeny. Ten wielofunkcyjny środek umożliwi przyjemne spędzanie wiosennych i letnich wieczorów, będzie czuwał nad Twoim zdrowiem i snem.
Szczególnie gęsta moskiteria ochroni twoje dzieci od bolesnych ukąszeń owadów, zaś dla dzieci i dorosłych cierpiących na uczulenie ulży wiosenne zaostrzenie się chorób alergicznych. Będziesz mógł cieszyć się świeżym wiosennym powietrzem po otwarciu okien lub drzwi tarasu, zaś Twoje pupile będą mogły bezpiecznie pozostać w domu. Z kolei, jeżeli pozwalasz wychodzić im z domu, możemy zamontować otwór wyjściowy również pokryty moskiterią.
Wybierz moskiterię z naszego szerokiego asortymentu: moskiterię rolowaną, moskiterię plisowaną, moskiterię ramkową oraz moskiterię drzwiową.
2016-03-24

Dla niestandardowych przestrzeni – niestandardowe rozwiązania Domus Lumina!

Domus Lumina- Nacionalines pasyvaus namo asociacijos nare

We współczesnej architekturze projektanci coraz częściej w swoich przestrzeniach preferują okna w formie trójkąta, trapezu, okna asymetryczne oraz inne niestandardowe. DOMUS LUMINA podążając za najnowszymi tendencjami dizajnu oraz wystroju wnętrz poprzez zastosowanie najnowocześniejszych technologii nie tylko znajduje rozwiązania dla wszystkich okien, lecz również dokłada najlepszych starań, aby zaoferować możliwie najszerszy wybór. Od tej pory oferujemy nowe typy poziomych żaluzji aluminiowych przeznaczone dla niestandardowych okien!

Przedstawiamy kolejne doskonałe rozwiązanie dla okien w formie trójkąta lub trapezu - możesz udekorować swoje okna nie tylko żaluzjami drewnianymi, plisowanymi lub pionowymi, lecz również niestandardowymi poziomymi żaluzjami aluminiowymi! Tego typu żaluzje mogą być wykonane pod maksymalnym kątem nachylenia 45 stopni. Doskonale nadają się zarówno do okien plastikowych, jak również drewnianych.

Cieszymy się, że najbardziej popularne żaluzje aluminiowe w chwili obecnej są bardziej funkcjonalne oraz łatwiej dostosowywane do niestandardowych przestrzeni.

2016-01-26

DOMUS LUMINA JEST JUŻ W DRODZE NA TARGI „INTIRIO 2016” W BELGII ORAZ „BUDMA 2016” W POLSCE!

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się coroczne targi wnętrz „Intirio 2016" w Belgii. Jak co roku, my także bierzemy w nich udział!

W niedzielę rozpoczęły się coroczne targi wnętrz „Intirio 2016" w Belgii. Jak co roku, my także bierzemy w nich udział!

Wybieramy się także do Poznania, na jeszcze jedne zjawiskowe targi „Budma 2016".

Na międzynarodowych targach nie tylko przedstawiamy swoje produkty, z których jesteśmy dumni i które oprócz litewskich klientów zdążyli już docenić zagraniczni kupujący, ale staramy się także przywieźć jak najwięcej nowości, innowacji oraz pomysłów dla Was, drodzy klienci. Targi te są dla nas jak powiew świeżego wiosennego wiatru. Przygotujmy się na powitanie cieplejszych dni razem!